Порядок проведення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти визначений статтею 39 Закону України "Про повну загальну середню освіту".

Згідно частини 1 статті 39 Закону України "Про повну загальну середню освіту" - конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти проводиться відповідно до положення, затвердженого засновником закладу. Косівська районна рада 25 червня 2020 року прийняла рішення № 700-25/2020 "Про затвердження Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Косівської районної ради Івано-Франківської області у новій редакції".

Згідно частини 8 статті 39 Закону України "Про повну загальну середню освіту" конкурсний відбір переможця конкурсу здійснюється за результатами:

перевірки знання законодавства у сфері загальної середньої освіти, зокрема цього Закону,Закону України"Про освіту" та інших нормативно-правових актів у сфері загальної середньої освіти;

перевірки професійних компетентностей шляхом письмового виконання ситуаційного завдання;

публічної та відкритої презентації державною мовою перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти, а також надання відповідей на запитання членів конкурсної комісії в межах змісту конкурсного випробування.

Перелік питань для перевірки знання законодавства у сфері загальної середньої освіти затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Міністерство освіти і науки України наказом від 19.05.2020 року № 654 затвердило Примірний перелік питань для перевірки знання законодавства у сфері загальної середньої освіти.

Міністерство освіти і науки України листом від від 20.05.2020 року № 1/9-264 надало роз'яснення Щодо окремих питань проведення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти.

Кiлькiсть переглядiв: 1034